Google Reklamları Hizmeti

Google Arama Ağı Reklamı

Google Reklamları Hizmeti
 

Günümüzde reklam teknolojisinin gelişmesiyle Google reklamı verme en çok kullanılan hizmetlerden biridir. Google tüm dünyada çeşitli amaçlarla kullanılan bir hizmettir. En çok kullanılan Youtube, Google Play gibi hizmetler Google bünyesinde bulunmaktadır.


Reklamcılık geçmişten bu yana çok önemli bir ürün satma yöntemi olmuştur. İyi bir reklam ve bu reklamın iyi bir şekilde gösterilmesi ile bir ürünün satış kapasitesi oldukça yükselmektedir. Özellikle bir reklamın ne kadar çok kişiye ne kadar çok gösterildiği önem arz etmektedir

Google Reklam Çeşitleri


Google aracılığıyla reklam vermek isteyen kullanıcılar öncelikle ne tür bir reklam vermek istediklerini belirliyor. Bu reklamın içeriğinin ne tür olduğuna karar verilmesi gerekiyor. Google reklamı verme işlemi için birçok yöntem ve amaç bulunuyor. Şirketinizin daha çok telefon almasını istiyorsanız buna özel bir hizmet bulunuyor. Aynı zamanda web sitenizin daha çok görüntülenme almasını veya mağazanızın ziyaretlerini artırmayı hedefliyorsanız bunun için de özel bir seçenek bulunuyor.
 

Google, reklamları yerel veya global yayınlama seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor. Bilgisayarların IP adresleri ve telefonların GPS özelliği ile birçok insanın önüne bölgesiyle alakalı reklamlar çıkartılabilmektedir. Google bu hizmeti yerel veya global olarak iki ana başlıkta veriyor. Yerel reklamlar için bölge seçilebiliyor. Global reklamlar içinse farklı dillerde reklam metinleri hazırlanabiliyor. Bu şekilde reklamların hedef kitlesi daha iyi bir şekilde belirlenerek daha iyi sonuçlar alınabiliyor.
 

Reklam Görüntülenme Alanları


Google’a verilen bir reklam Google’ın kendi hizmetleri üzerinde yer alabilir. Bir mağaza veya restoran reklamı Google Haritalar üzerinde görüntülenebilir. Google arama motoru ile yapılan aramalarda en başta çıkan reklamlar bulunmaktadır. Aynı zamanda Google’ın ortak anlaşması olduğu sitelerde de reklamlar görüntülenebilir.

Google reklamı verme gibi kullanıcıların çok kullandığı bir Google Ads hizmeti ise kişilerin kendi sitelerine reklam eklemesidir. Herhangi biri kendi kişisel sitesine Google reklamı ekleyebilir. Reklam verenin bu işleme izin vermesi ile reklamın hedef kitlesine daha kolay ulaşılabilir. Bu şekilde de reklamın verimi oldukça artar.

İnternet üzerindeki milyonlarca sitede Google reklamları gösterilmektedir. Bu reklamlar ile ürün veya hizmet sahipleri daha çok müşteri sahibi olmaktadır.
 

Küçük İşletmeler İçin Google Reklamları


Reklam bütçesi kısıtlı olan küçük ve/veya yeni işletmeler Google reklamları ile kazançlarını bir hayli arttırabilir. Google’ın sunduğu çeşitli reklam şekilleri ile en uygun reklam hazırlanabilir. Hedeflenen kitle ve lokasyon belirlenerek ürün tanıtımı yüksek başarı ile yapılabilir.
 

Google’a Reklam Vermenin Avantajları


Günümüzde birçok reklam alanı ve reklam şirketi bulunmaktadır. Firmaların farklı ürünleri veya hizmetleri bulunduğu gibi farklı hedef kitleleri de bulunmaktadır. Çok karışık olan reklam verme süreci reklam vermek isteyenleri korkutmaktadır. Google Reklam Hizmetimiz ile bu karışık ve zor süreçi siz işinizle uğraşırken biz ayarlıyoruz. 


Google’da reklam verildiğinde verilen reklam en iyi şekilde hazırlanmalıdır. Reklam görseli ve metni profesyonel teknikler kullanılarak en iyi hale getirilir. Hedef kitleye hem lokasyon hizmeti kullanılarak hem de kişilerin çerez verileri kullanılarak en iyi şekilde ulaşılır. Reklam veren, hangi ürünü satmak istediğini veya hangi tür bir web sitesi reklamı verdiğini belirtir. Biz ise bu verilere göre en iyi hedef kitleyi seçerek reklamlarınızı oluşturuyoruz. Aynı zamanda reklam veren reklamının hangi ölçekte gösterileceğini seçerek lokal veya global bir reklam yayını seçebilir.
 

Google dünya devi bir markadır. Bu platformun geniş imkanları ile reklamcılık da bambaşka bir boyuta ulaşmıştır. Önceden sadece büyük şirketler reklam verebilirken bugün tüm ölçekteki işletmeler bütçeleri dahilinde Google reklamı verebilir.
 

Reklamlardan en iyi sonucu almak isteyenlerin bir Google reklam uzmanı ile çalışması kaçınılmazdır. Çünkü işin uzmanı tarafından hazırlanan reklamların maliyetleri katbekat azaltılabilmektedir. Google reklamı vermek isteyen işletmeler için mükemmel reklamlar hazırlayabiliriz. İstenen hedef kitleye yüksek bir başarı oranı ile ulaşılırken bütçeden de tasarruf sağlanabilir.

1

GOOGLE REKLAM FİYATLARI

Google reklam fiyatları, reklam verilen anahtar kelimedeki rekabete göre değişmektedir. Reklamlara tıklama başına ödeme yapılır. Genel olarak tıklama başına fiyatlandırma 10 kuruş ile 10 TL arasındadır. Rekabetin çok yoğun yaşandığı sektörlerde bu maliyetler çok daha esneklik gösterebilir.

2

DANIŞMANLIK ÜCRETİ

Google reklamları için danışmanlık ücreti, vereceğiniz reklamın türüne göre değişmektedir. Arama sonuçlarında çıkan reklamlar için farklı ücret, tasarım gerektiren görüntülü reklamlar (YouTube reklamları) için farklı danışmanlık ücreti alınmaktadır.

Google reklam fiyatları ve danışmanlık ücreti hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.